• Dolar Alış 5.6320TL
  • Dolar Satış 5.6095TL
  • Euro Alış 6.4528TL
  • Euro Satış 6.4271TL
Reklam
Reklam

KUYUYA BİR TAŞ ATTIK HAYIRLISI OLUR İNŞALLAH: ALİ YILDIZ

Reklam
, 0 Yorum

Çok iyi bilinen bir hikâye vardır, deniz yıldızının öyküsü:

Günlerden bir gün çok ünlü bir yazar kitap yazmak için ıssız bir adaya gider.

Sahilde dolaşırken bir adamın ritmik hareketlerle denize bir şeyler fırlattığını görür. Adama doğru yürümeye başlar. Adama yaklaşınca adamın oranın yerlisi olduğunu ve topladığı denizyıldızlarını denize attığını görür.

Adama der ki: birazdan güneş doğacak ve denizyıldızları ölecek, hem de sahildeniz yıldızlarıyla dolu. Bu yıldızları suya at ne değişecek ki der. Yerli yerden bir yıldız daha alıp suya atar ve derki işte bak onun için bir şey değişti. Yazar yerliyle vedalaşıp gider.

O akşam yazar rüyasında yerliyi suya denizyıldızları nı atarken görür. Yerlinin sözünü hatırlar. Yazar sabah uyandığında aslında insanın hayatta bir seyirci olmayıp, bir aktör olup bazı şeyleri değiştirmek için çaba sarf etmesi gerektiği düşüncesini çıkarır yerlinin sözlerinden. Ve hemen sahile koşup yerliyle birlikte denizyıldızını denize atar. Toplumumuzda-ne yazık ki-salgın bir hastalık olan bütün suçu bir üst sistemlere atma alışkanlığı bize göre gelişmemizdeki en önemli engellerden birini oluşturur. Sabah kalktığında evinin önünde çöp yığınları gören birinin belediyeye öfkesini dökmesi belki doğal karşılanacaktır. Ona göre belediye kendisinden bağımsız bir yapı, oluşumudur. Oysaki belediyeyi oluşturan unsurlardan birinin de kendisi olduğunu benimseyip, bu tavırla hareket etmesi elbette sokağın daha güzel görünmesinde etkili olacaktır. Ne değişecek ki? Demekle değil, bir şeyleri değiştirebilmek adına yola çıktık.

MERSİN ANADOLU BASIN BİRLİĞİN de bu idealler le yola çıktı. Bundan sora siz halkımıza en doğru haberleri güncelleyerek ekibimizle beraber sizleri bilgilendirmeye çalışacağız

MERSİN ANADOLU BASIN BİRLİĞİN de katılımcı bir demokrasi ilkesi ile seçilmişlerin çalışmalarını yakından takip ederek halkımıza bunları anlatmak ve gerektiğinde halkın sesini yani asillerin sesini vekillere duyurmak amacı ila çalışmalarımıza devam edeceğiz

Ana düşüncemiz, demokrasi denen oluşumun sandık da oy vermekle bitmediğini, asıl sürenin bu evreden sonra başladığını toplumumuza anlatmak ve özellikle 80’li yıllardan sonra başlayan politikadan uzaklaşma sürecinin bir anlamda önüne geçmektir.

Özellikle günümüzde artık insanların siyasi duruşuna göre değil, vermiş olduğu hizmetlere göre değerlendirilmesi ağırlık kazanır oldu. Bizim de düşüncemiz budur. İnsanların fikirlerinden önce eylemleri bize göre önemlidir ve bu eylemlerde bizim de söz hakkımızın olduğu muhakkaktır. Bu amaçla yola çıktık ve siyasilere bir çift lafımızın olduğunu sloganımızla vurguladık.

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN