• Dolar Alış 6.8741TL
  • Dolar Satış 6.8466TL
  • Euro Alış 7.7564TL
  • Euro Satış 7.7255TL
Reklam
Reklam

Özel Yenişehir Merkez Koleji Açıldı…

Reklam
, 0 Yorum

Tarihçe

2014-2015 eğitim öğretim döneminde Helen Doron Early English kurumları işbirliğiyle açılan öğrenim merkezimizin ardından Helen Doron Anaokullarıyla önce Mezitli’de 1 yıl sonra da Yenişehir’de açılarak Mersin’de uluslararası anaokulu statüsüne sahip olan tek kurum olma niteliği taşımaktadır. Bu yıla kadar 3-6 yaş arası dönemde anaokulu, 0-12 yaş dönemlerinde de İngilizce öğrenim merkezleri şeklinde hizmet vermekte olan Helen Doron Early English kurumları mezun edilen öğrencilerin İngilizce donanımlarını karşılayabilecek bir kurum bulunmadığı düşüncesinden yola çıkılarak 2017-2018 eğitim öğretim döneminde de Yenişehir Merkez Kolejiyle hizmet verecektir.

Vizyonumuz

Anadilini doğru kullanan, yabancı dilde yetkin, yetenek ve becerilerinin farkında, yaşam boyu öğrenmeyi amaç edinen, pozitif düşünce gücü gelişmiş, sosyal sorumluluk sahibi, öğrenmeyi seven, sorumluluk alabilen, problem çözebilen, spora ve sanata ilgili, sorgulayan, sosyal hayat adaptasyonu yüksek, farklı kültürlere saygılı,  kendini yönetebilen,  çevreye ve topluma duyarlı bireyler yetiştirmektir.

Misyonumuz

Bilimsel, akademik eğitim ile kalite ve başarılarıyla dikkat çeken, kişiye özgü rehberlik hizmetleriyle fark yaratan, geleceğin lider insanlarını yetiştirecek ulusal düzeyde tercih edilen kaliteli ve saygın bir okul olmaktır.

Kurucumuz

Mesleğine bir özel eğitim kurumunda gelişimsel farklılığı olan çocuklarla çalışarak başlamış olan çocuk gelişimi ve eğitimi uzmanı Çağlar İnce aynı zamanda bir etüd merkezi işleterek mesleğine devam etmiştir. Ardından çalıştığı özel eğitim kurumunun işletmesini üstlenerek gelişimsel farklılıkları olan yüzlerce çocuğun gelişimine destek olmuştur.
Sonrasında bir Sağlık Koleji açarak bu kez de gençlerin kendilerine meslek edinmelerini sağlamıştır. Tüm bunların yanı sıra Helen Doron işbirliğiyle öğrenim merkezini açan Çağlar İnce, birer yıl arayla önce Mezitli’de sonra da Yenişehir de anaokullarını açmıştır.Eylül ayında kapılarını açacak olan Yenişehir Merkez Koleji’yle de binlerce çocuğun daha eğitim- öğretim hayatına katkı sağlamaya devam edecektir.

Kadromuz

  • Kadromuz; alanında uzman, anadilinde deneyimli, akıllı eğitim teknoloji bilgisine hakim, diksiyonu, giyimi ve Türkçeyi doğru kullanımıyla öğrencilerimize doğru model olacak vizyonu geniş öğretmenlerimizden oluşmaktadır.
  • YMK, 35 ülkede erken yaşta İngilizce eğitimi alanında faaliyet gösteren ve Mersin’de tek uluslararası anaokulu statüsüne sahip Helen Doron eğitim kurumlarının devamı niteliğinde kurulmuştur.
  • 3-6 yaş arası dönemde anaokulu, 0-12 yaş dönemlerinde de İngilizce öğrenim merkezleri şeklinde hizmet veren Helen Doron Early English kurumları, İngilizceyi tıpkı anadil öğretir gibi doğal yollardan öğreten bir metodoloji kullanır.
  • Bu metodoloji, çocukların yaş gelişim özelliklerine göre doğal ortamlarında İngilizceye maruz bırakılmaları şeklinde gerçekleştirilir. Bu sebeple Helen Doron Early English kurumları, bünyesinde tamamı lisans mezunu olmakla birlikte, Helen Doron eğitimini tamamlamış, sertifikalı ve çocukların yaş gelişim özelliklerine hakim bir öğretmen kadrosu ile çalışır.
  • Bunun yanı sıra, İngilizce eğitiminde anadili İngilizce olan eğitmenlere de kadrosunda yer verir. Helen Doron İngilizce metodolojisini uygulayan İngilizce öğretmenlerimiz olduğu gibi yabancı uyruklu (native speaker)  öğretmenlerimizde mevcuttur.
  • Okulumuzda yabancı dil sadece dil derslerinde değil, sosyal aktiviteler, beden eğitimi, müzik, görsel sanatlar ve dans derslerinde de kullanılarak öğrencilerimizin günlük hayatına adapte edilir. Bu nedenle görsel sanatlar, müzik, beden eğitimi, dans öğretmenleri de iyi derecede yabancı dil konuşma yeteneğine sahiptir. Böylece yaşayarak İngilizce dil öğreniminin belirli bir seviyeye gelmesinin ardından 2. Yabancı dil eğitimi verilir.

 

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN