• Dolar Alış 5.9021TL
  • Dolar Satış 5.8785TL
  • Euro Alış 6.6535TL
  • Euro Satış 6.6270TL
Reklam
Reklam

BAŞKAN PAMUK, EN ÖZEL MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI

Reklam
, 0 Yorum

Akdeniz’in özel çocukları, belediyenin fidanlığında uygulamalı eğitim gördü

“BAŞKAN PAMUK, EN ÖZEL MİSAFİRLERİNİ AĞIRLADI”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nda eğitim gören özel misafirlerini, belediyenin Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığında ağırladı. Fidanlıkta özel çocuklara; çiçek tüpleme, fidan dikimi ve bakımı konularında uygulamalı eğitim verildi.

 

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü fidanlığında gerçekleşen anlamlı buluşmaya, Başkan Muhittin Pamuk’un yanı sıra, Park ve Bahçeler Müdürü Soner Şafak, Okul Müdürü Faruk Ok ve öğretmenler katıldı. Özel çocukların özel isteklerini de kırmayan Başkan Pamuk, belediye fidanlığını ziyaret eden konuklarıyla özçekim yaptı, hatıra fotoğrafları çektirdi.

Misafirleriyle yakından ilgilenen ve onlarla tek tek tanışıp sıcak ve samimi diyaloglar eşliğinde sohbet eden Akdeniz Belediye Başkanı Muhittin Pamuk, “Ziyaretiniz nedeniyle sizlere çok teşekkür ederim. Sizleri burada ağırlamaktan çok mutluyuz. Hepiniz hoş geldiniz” sözleriyle özel çocukları karşıladı.

Başkan Muhittin Pamuk, Akdeniz Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu’nun bahçesine ekilmek üzere, fidanlıkta bulunan farklı türde çiçekler, fidanlar ve bitkilerin temin edileceğini söyledi. Başkan Pamuk, ayrıca özel çocukların rehabilitasyon sürecinde kullanılmak üzere çeşitli bahçe aletlerini de temin edip okul yönetimine teslim edeceklerini sözlerine ekledi.

Başkan Pamuk, özel çocuklar ve gençlerle sohbetinin ardından onlarla birlikte seraya girerek, misafirlerinden minik Büşra ile çiçek tüpledi. Sera içindeki toprağın etrafında kümelenen özel çocuklar, ellerine küçük kürekleri alarak çiçeklerin tüplemesi ve topraklamasını bizzat yaptılar.

Akdeniz’in özel çocukları, tüplemesini bitirip toprakla buluşturdukları çiçekleri de kucaklarına alarak, hep birlikte kendileri için fidanlık alanında düzenlenen ikrama katıldılar.

Akdeniz Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Fidanlığı’ndaki buluşma ve tatbiki eğitimin ardından özel çocuklar ve gençler, öğretmenleriyle birlikte okullarının yolunu tuttular.

Bir cevap yazın

SOSYAL MEDYADA TAKİP EDİN